محل تبلیغ شما اینجاست

تازه ترین مطالب دانستنی های جنسی

گفتگوی جنسی با همسر

چگونه درمورد مسائل جنسی با همسرمان حرف بزنیم؟

آیا تا بحال یک گفتگوی جنسی با همسرتان در مورد مشکلات جنسی و زناشوییتان داشته اید؟ مطمئنا پاسخ…
عوارض رابطه جنسی

عوارض رابطه جنسی زیاد

بسیاری از زوجهای جوان که تازه زندگی مشترک خود را شروع کرده اند زیاده روی در رابطه جنسی دارند بدون اینکه از عوارض رابطه جنسی زیاد باخبر باشند. داشتن رابطه زناشویی به طور مداوم نه تنها مفید نیست بلکه میتواند مضرات بی شماری به دنبال داشته باشد، عوارض رابطه جنسی زیاد به عوامل مختلفی بستگی دارد و در افراد با شرایط جسمی مختلف متفاوت است.

به طور کلی داشتن رابطه زناشویی فواید بسیاری دارد از جمله: افزایش اشتها، افزایش کیفیت خواب و شادی و نشاط، جلوگیری از پیری زودرس و...

اما این فواید در صورتی بروز میکند که زیاده روی در رابطه جنسی صورت نگیرد. در تعریف کلی گفته میشود برای زوجهایی که مدتی از زندگی مشترکشان می گذرد، رابطه زناشویی 2 بار در ماه، سردی جنسی و بیش از 10 بار در ماه حرارت جنسی گفته میشود.

عوارض رابطه جنسی

عوارض رابطه جنسی زیاد

زیاده روی در رابطه جنسی

عوارض رابطه جنسی زیاد زمانی مطرح می شود که زوج ها بدون داشتن تمایل و قدرت بدنی لازم، زیاده روی در رابطه جنسی دارند. پس برخلاف تصور همگان نمیتوان زمان مشخصی برای داشتن رابطه زناشویی تعیین کرد. چون تمایل افراد و مقدار نیاز آنها با یکدیگر متفاوت است بنابراین عوارض رابطه جنسی زیاد برای همه نمیتواند یکسان باشد. چه بسا زوجهایی که میل جنسی و توان بدنی آنها زیاد است و میتوانند بیش از 3 بار در هفته رابطه جنسی داشته باشند اما دچار عوارض رابطه جنسی زیاد نمیشوند و بالعکس تاثیر مثبتی در سلامتی آنها دارد. و از طرفی زوجهایی هم هستند که میل جنسی کمتری داشته و یا دچار بیماری های خاصی هستند که با 2 یا 3 بار آمیزش در هفته عوارض رابطه جنسی زیاد به راحتی در آنها بروز پیدا میکند.

شاید این مطلب برایتان جالب باشد آموزش انواع رابطه جنسی

شاید این مطلب برایتان جالب باشد چگونه دیر ارضا شویم؟ راه های دیر انزالی

چه کسانی در معرض عوارض رابطه جنسی زیاد هستند؟

افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی، تنگی رگهای خونی، کم خونی، کهولت سن یا بیماری های خاصی هستند بیشتر دچار عوارض رابطه جنسی زیاد میشوند و باید از آمیزش بیش از حد پرهیز کنند و یا افرادی که در دوره نقاهت بیماری به سر میبرند باید از رابطه جنسی خودداری کنند.

حکیم بوعلی سینا در مورد عوارض رابطه جنسی زیاد میفرمایند: "منی، مایه ی حیات و قوت جان شماست، پس در جماع اعتدال باید رعایت شود."

از دیگر عوارض رابطه جنسی زیاد سردی و کاهش میل جنسی در زن و مرد است، اما کم کردن بیش از حد رابطه جنسی نیز همین نتیجه را در پی دارد و باعث سرد مزاجی در زوجها میگردد بنابراین طبق فرموده حکیم بوعلی، رعایت اعتدال در رابطه جنسی بسیار دارای اهمیت است و باید بدان توجه شود.

عوارض رابطه جنسی زیاد شامل چه چیزهایی است؟

همانطور که قبلا گفتیم زیاده روی در رابطه جنسی برای افرادی که توان جنسی و بدنی کمی دارند مضر و آسیب زننده خواهد بود و حتی ممکن است در مقدار اسپرم مردان تاثیر گذاشته و باروری آنان را به خطر بیندازد، علاوه بر اینها عوارض رابطه جنسی زیاد تاثیرات جبران ناپذیری بر سایر قسمتهای حیاتی بدن میگذارد که دانستن آن خالی از لطف نیست. کسانی که آمیزش جنسی پی در پی و زیادی دارند شاید در ابتدا هیچ مشکلی نداشته باشند اما به تدریج با تحلیل رفتن قوای جسمی و جنسی آنها، عوارض رابطه جنسی زیاد

خود را نشان میدهد که از تاثیرات عمده آن میتوان به افزایش تپش قلب، کمر درد و درد مفاصل اشاره کرد.

همچنین درد مثانه، کلیه، کبد و اعصاب نیز از عوارض رابطه جنسی زیاد است. امراض گوناگونی مثل سوءهاضمه، نقرس، تشنج، مشکلات بینایی و از این قبیل نیز میتواند در اثر زیاده روی در رابطه جنسی به وجود بیاید.

اعتدال در رابطه جنسی

بیماری هایی که نام برده شد بدین معنی نیست که اگر شما چندین بار در رابطه جنسی خود افراط کرده اید حتما به این بیماری ها دچار میشوید، بلکه این بیماری ها گریبان گیر کسانی میشود که عادت به زیاده روی در رابطه جنسی دارند و مدت طولانی به صورت پیاپی رابطه جنسی دارند.

گردآوری: وب سایت شبنم

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز ها 0.00 (0 امتیاز)

پربازدید ترین مطالب زناشویی