محل تبلیغ شما اینجاست

تازه ترین مطالب دانستنی های جنسی

گفتگوی جنسی با همسر

چگونه درمورد مسائل جنسی با همسرمان حرف بزنیم؟

آیا تا بحال یک گفتگوی جنسی با همسرتان در مورد مشکلات جنسی و زناشوییتان داشته اید؟ مطمئنا پاسخ…
راهنمای خرید کاندوم

کاندوم یک پوشش پلاستیکی نازک است که هنگام برقراری رابطه زناشویی روی آلت تناسلی را میپوشاند. مهم ترین کاربرد خرید کاندوم  برای زوج ها، به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از بارداری ناخواسته است، اما خرید کاندوم کارایی های دیگری نیز دارد که موارد استفاده آن را بین زوجین افزایش میدهد.

خرید کاندوم معمولا برای زوجها و به خصوص برای آقایان گاهی تبدیل به یک معضل میشود که به سختی با آن کنار می آیند، خجالت و شرم در هنگام خرید کاندوم باعث می شود که افراد خیلی سریع خرید کاندوم را انجام داده و بدون دقت به نوع کاندومی که خریداری کرده اند از داروخانه خارج میشوند در حالی که باید بدانند کاندومها انواع مختلف و متفاوتی دارند که ممکن است بعضی از آنها برایشان مناسب نباشد.

چرا باید از کاندوم استفاده کنیم؟

 1. استفاده از داروهای پیشگیری از بارداری عوارض زیادی در پی دارد و همچنین برای مصرف آنها حتما به تجویز پزشک نیاز دارید، اما خرید کاندوم یک روش پیشگیری از بارداری آسان است که علاوه بر نداشتن عوارض، نیازی به تجویز پزشک ندارد.
 2. بسیاری از زوجها با مشکل زودانزالی درگیر هستند که استفاده از درمان دارویی برای بسیاری از زوجین خوشایند نمی باشد، خرید کاندوم و استفاده از آن از انزال زود رس جلوگیری کرده و باعث میشود مقاربت طولانی تری داشته باشید.
 3. بیماری های مقاربتی خطرناکی مثل ایدز میتواند سلامت جنسی و جسمی شما را به خطر بیندازد اما استفاده از کاندوم،شما را در برابر این بیماری ها ایمن کرده و خیال شما را از بابت بیماری های مقاربتی راحت میکند.
 4. خرید کاندوم بسیار آسان بوده و تقریبا در تمامی داروخانه ها، فروشگاهها و بعضی مغازه ها به راحتی یافت میشود.

راهنمای خرید کاندوم

شاید تصور کنید خرید کاندوم نیاز به اطلاعات و توجه خاصی ندارد! اما جالب است بدانید کاندوم انواع مختلفی دارد که در رنگ و طعم و اندازه و جنس با یکدیگر متفاوت هستند و میتوانید به تناسب نیازتان هر یک از آنها را خریداری کنید.انواع زیادی از کاندومها امروزه در بازار وجود دارند که به معرفی تعدادی از آنها میپردازیم:

انواع کاندوم

 1. کاندوم های رنگی
 2. کاندوم های طعم دار
 3. کاندوم های خاردار
 4. کاندوم های شکل آلت تناسلی
 5. کاندوم های بسیار نازک
 6. کاندوم های تاخیری
 7. کاندوم های لاتکس
 8. کاندوم های پلی اورتان
 9. کاندوم های پلی ایزوپرن
 • کاندوم های زنانه

 بیشتر بخوانید آموزش انواع رابطه جنسی

کاندوم های رنگی

شاید اولین تلاش سازندگان کاندوم برای افزایش جذابیت این محصول، ساخت آن در رنگهای مختلف می باشد که هنگام خرید کاندوم میتوانید رنگهای مورد علاقه خودتان یا همسرتان را تهیه کنید.

کاندوم های طعم دار

کاندوم ها معمولا درچندین طعم مختلف ساخته میشوند از جمله: طعم توت فرنگی، شکلاتی، موزی و... خرید کاندوم طعم دار مخصوص  افرادی است که به رابطه جنسی دهانی علاقه دارند و میخواهند طعم های مورد علاقه شان را نیز در رابطه جنسی حس کنند.

کاندوم های خاردار

در این نوع کاندومها از برجستگی های شیاری، خار شکل و هلالی شکل روی بدنه ی کاندوم استفاده میشود ویژگی این کاندومها این است که برجستگی های روی آن در تماس با کلیتوریس، باعث تحریک بیشتر خانومها و به ارگاسم رسیدن آنان میگردد البته طراحی های مختلف این کاندومها وجود دارد که باعث تحریک مردان نیز میشود و لذت جنسی را چندین برابر میکند به همین علت خرید کاندوم های خاردار طرفداران زیادی دارد.

کاندوم های شکل آلت تناسلی

بعضی از افراد ممکن است هنگام استفاده از کاندوم این مشکل را داشته باشند که حس کنند کاندوم به اندازه کافی سفت نیست یا در حال خارج شدن از روی آلت تناسلیشان میباشد، کاندوم های شکل آلت تناسلی شبیه به شکل واقعی آلت تناسلی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که در وسط باریک میشوند و قسمت سر آنها گشادتر است و این طراحی باعث چسبیدن کاندوم به آلت تناسلی شده و از شل بودن آن روی آلت تناسلی جلوگیری می کند.

کاندوم های بسیار نازک

بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند هنگام رابطه جنسی، وجود کاندوم را کمتر احساس کنند و رابطه شان طبیعی تر باشد، کاندوم های بسیار نازک برای این منظور طراحی شده اند. مقاومت و ایمن بودن آنها در حد کاندوم های معمولی است اما ضخامت بسیار کمتری دارند تا زوجها در طی رابطه زناشویی، کاندوم را کمتر حس کنند.

کاندوم های تاخیری

همانطور که قبلا ذکر شد بسیاری از زوجها با مشکل زود انزالی درگیر هستند که درمان دارویی آن دارای عوارض بسیاری میباشد. کاندوم های تاخیری یا کاندوم های بی حس کننده به گونه ای ساخته شده اند که با استفاده از روغن های مخصوص انزال را به تاخیر می اندازد و باعث میشود با خرید کاندوم های تاخیری و استفاده از آنها رابطه جنسی طولانی تری داشته باشید.

kindom 1

خرید کاندوم

کاندوم های لاتکس

کاندوم ها جنس های مختلفی دارند که معمول ترین آنها لاتکس یا پلاستیک می باشد و قابلیت ارتجاعی بالایی دارد. کاندوم های لاتکس 82% الی 98 % در پیشگیری از بارداری موثر هستند اما در صورتی که به درستی از آنها استفاده شود. دسترسی به این نوع کاندومها آسان بوده و قیمت نسبتا ارزانی دارند. با این وجود کاندوم های لاتکس معایبی نیز دارد که لازم است در خرید کاندوم، آنها را در نظر بگیرید.

معایب کاندوم لاتکس

یکی از معایب عمده کاندومهای لاتکس این است که در تماس با روغن های روان کننده یا روغن های تاخیری، مقاومت خود را از دست میدهند و پاره میشوند. بنابراین کاندومهای لاتکس تقریبا خشک بوده و فاقد روغن های روان کننده هستند. اگر قصد دارید از روان کننده ها در رابطه جنسی خود استفاده کنید پس توجه داشته باشید که روان کننده ای استفاده کنید که بر پایه آب باشد تا به کاندوم لاتکس آسیبی وارد نکند.

دومین عیب کاندوم لاتکس این است که برخی افراد به لاتکس حساسیت دارند، بنابراین قبل از خرید کاندوم لاتکس از عدم حساسیت خود یا همسرتان به لاتکس اطمینان حاصل کنید.

هرگز از یک کاندوم لاتکس دوبار استفاده نکنید چون از نظر بهداشتی مورد تایید نبوده و همچنین احتمال پارگی کاندوم را به شدت افزایش میدهد.

بیشتر بخوانید عوارض رابطه جنسی زیاد

کاندوم های پلی اورتان

این نوع کاندومها از نوعی پلیمر ساخته شده اند و احتمال حساسیت زایی کمتری دارند و برای کسانی که به لاتکس حساس هستند مناسب میباشد. کاندومهای پلی اورتان بدون لاتکس هستند و ضخامت بسیار کمتری دارند به همین دلیل حرارت را بهتر منتقل میکنند و برعکس کاندومهای لاتکس روغن های نرم کننده و روان کننده باعث پارگی و کم شدن مقاومت آنها نمیشود بنابراین کاندومهای پلی اورتان میتوانند همراه با مواد مرطوب کننده و روان کننده استفاده شوند. خرید کاندوم های پلی اورتان از این جهت که بدون بو هستند نیز قابل توجه است. اما با وجود تمام مزایای ذکر شده، کاندوم پلی اورتان نیز معایبی دارد که قبل از خرید کاندوم باید بدان توجه کنید.

معایب کاندوم پلی اورتان

 1. این کاندومها به دلیل بافت متفاوت و ضد حساسیت بودن آن قیمت بالایی دارند و شاید خرید کاندوم پلی اورتان برای همه به راحتی مقدور نباشد.
 2. به دلیل ضخامت کم این کاندوم، به راحتی شکل و حالت اولیه خود را از دست میدهند.
 3. کاندوم های پلی اورتان به دلیل خاصیت ارتجاعی کمی که دارند به راحتی کش نمی آیند و امکان پارگی در آنها بسیار زیاد است.

کاندوم های پلی ایزوپرن

کاندوم های پلی ایزوپرن نوعی از کاندوم های لاتکس هستند و همانند کاندوم های لاتکس نمیتوان به هنگام استفاده از آنها از روغن های مرطوب کننده و روان کننده نیز استفاده کرد. این کاندوم ها علاوه بر دارا بودن تمام  مزایای کاندوم لاتکس این ویژگی را دارد که حرارت را بهتر از کاندوم های لاتکس انتقال میدهد و نیز قیمت خرید کاندوم پلی ایزوپرن گرانتر از آنها است.

کاندوم های زنانه

با وجود مصرف زیاد کاندوم های ساخته شده متناسب برای آلت تناسلی مردانه، کاندومهایی نیز برای آلت تناسلی زنانه ساخته شده است که از نظر کارایی همانند کاندومهای مردانه است اما هرگز نباید هم زمان با کاندوم مردانه استفاده شود چرا که در اثر اصطکاک باعث پارگی یا خارج شدن کاندوم میگردد. استفاده از کاندوم های زنانه به این صورت است که انتهای باز آن را به سمت پایین در دست بگیرید و و قسمت داخلی حلقه را به داخل واژن هدایت کنید. حلقه بیرونی باید اندکی در خارج از رحم آویزان بماند.

به دلیل استفاده دشوار از کاندوم های زنانه، این نوع از کاندوم ها نسبت به کاندوم های مردانه خیلی کمتر استفاده میشود و طبیعتا خرید کاندوم زنانه نیز کمتر است.

خرید کاندوم

خرید کاندوم

اندازه کاندوم

کاندوم ها علاوه بر نوع و جنس های مختلفی که دارند از نظر اندازه نیز با یکدیگر متفاوت هستند و خرید کاندوم مناسب خودتان تنها به معنی خرید کاندوم رنگی یا طعم دار یا تاخیری نیست بلکه باید در هنگام خرید کاندوم به اندازه ها و سایزهای مختلف آن توجه کنید. چه بسا اگر موقع خرید کاندوم، ویژگی سایز را در نظر نگیرید، کاندوم خریداری شده کوچکتر یا بزرگتر از اندازه آلت تناسلی شما باشد که در هر دو صورت باعث عدم رضایت شما از رابطه جنسیتان خواهد شد. چرا که خرید کاندوم کوچکتر و استفاده از آن باعث تحت فشار بودن آلت تناسلی و در نهایت پارگی و آسیب دیدن کاندوم و خرید کاندوم بزرگتر موجب شل بودن آن و افتادن از روی آلت تناسلی خواهد شد.

بیشتر بخوانید چگونه دیر ارضا شویم؟ راه های دیر انزالی

نحوه استفاده از کاندوم

قبل از مصرف هر چیزی باید ابتدا طرز استفاده آن را بیاموزید و سپس اقدام به تهیه و استفاده کنید. خرید کاندوم نیز از آن دسته وسایلی است که دانستن نحوه استفاده ی آن بسیار ضروری است و در عملکرد بهتر و کارایی کاندوم تاثیر مستقیم دارد. همانطور که قبلا اشاره کردیم، یکی از مهمترین کارکرد های خرید کاندوم، پیشگیری از بارداری ناخواسته است و اگر به درستی از آن استفاده نشود از هر 100 نفر، 15 نفر دچار حاملگی ناخواسته میشوند.

استفاده از کاندوم بسیار ساده بوده و به راحتی میتوانید آن را یاد بگیرید، به این صورت که پس از تحریک و حجیم شدن آلت تناسلی (برای کاندوم های مردانه) کاندوم را روی آلت تناسلی بکشید به طوری که قسمت باریک و بسته ی آن در سمت سر آلت تناسلی مردانه قرار گرفته و قسمتی از آن برای تجمع مایع منی آزاد و خالی بماند، قبل از پوشیدن کاندوم، از خالی بودن داخل کاندوم از هوا اطمینان حاصل کنید، چرا که باعث ترکیدن و پاره شدن کاندوم حین رابطه میشود که در اینصورت باید در اولین فرصت از قرصهای پیشگیری از بارداری اورژانسی استفاده کنید. پس از انزال باید کاندوم را بلافاصله از واژن خارج کنید.

خرید کاندوم

دیگر زمان آن است که خجالت را کنار گذاشته و با دید بازتر و با دقت بیشتری خرید کاندوم مورد نظرتان را انجام دهید و سلامت و کیفیت رابطه جنسیتان را جدی بگیرید و به آن اهمیت دهید. خرید کاندوم اگرچه به طور طبیعی باعث ایجاد احساس شرم میشود و باید در محیط عمومی تا حدودی هنگام خرید کاندوم آرامتر صحبت کنید و مراقب جلب توجه اطرافیانتان باشید اما این دلیل خوبی نیست که با عجله خرید کنید و سوالات لازم را در خصوص محصول مورد نظرتان از فروشنده نپرسید. بنابراین هنگام خرید کاندوم ابتدا به سایز و ویژگی های ظاهری که انتظار دارید دقت کرده و مهم تر از همه تاریخ مصرف آن را چک کنید تا یک خرید کاندوم مناسب و سالم داشته باشید که به ارتقای لذت جنسی شما کمک کند.

گردآوری: وب سایت شبنم

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز ها 0.00 (0 امتیاز)

پربازدید ترین مطالب زناشویی