محل تبلیغ شما اینجاست

تازه ترین مطالب تغذیه سالم

غذا های تقویت حافظه

توصیه های غذایی برای تقویت حافظه

امروزه علم تغذیه به قدری پیشرفت کرده است که توسط تغذیه بسیاری از بیماری های لاعلاج یا صعب العلاج را…
قند میوه ها

میزان قند میوه ها، از مهم ترین مشخصه های یک میوه است که رابطه ای مستقیم با مقدار قند خون و سلامتی انسان دارد. میوه ها در بین مواد غذایی ما، جزء خوشمزه ترین آن ها نیز می باشند. مقدار قند میوه ها بر روی طعم میوه ها نیز تأثیر می گذارد. اگر بخواهیم تأثیر میوه های مختلف را بر سلامتی انسان بررسی کنیم، یکی از روش ها می تواند میزان قند میوه ها باشد. کدام میوه ها دارای بیشترین مقدار قند هستند و کدام یک کم ترین مقدار را دارند.

علاوه بر میزان قند، میوه های منابعی طبیعی از فیبر، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد شیمیایی گیاهی می باشند. منابعی خوشمزه که منابعی مناسب برای انرژی و همچنین سرشار از انواع ویتامین می باشند.

مقایسۀ میزان قند میوه ها در حالت های مختلف

در میان تمامی میوه ها، گزینه هایی هستند که دارای بیشترین میزان قند می باشند. مثلاً میوه های خشک شده، آب میوه ها و میوه های کاملاً تازه، دارای بیشترین مقدار قند می باشند. در میان این موارد، طبیعی است که یک میوۀ کاملاً تازه، بهترین گزینۀ ممکن است.

میوه هایی با کم ترین سطح قند

میزان قند مصرفی از طریق میوه، در حال حاضر و در میان تمامی مردم دنیا بیش از حد لازم می باشد. مقدار قند بالا می تواند عوارضی چون التهاب، افزایش وزن و مشکلات دیگری را در پی داشته باشد. بنابراین، بهتر است قبل از هر نوع دیگری، ابتدا میوه هایی را بشناسیم که قند پایینی دارند. میوه های زیر دارای کم ترین مقدار قند می باشند:

آووکادو، لیمو، لیمو ترش، ریواس، تمشک، شاه توت، کرنبری و ...

 میوه هایی با میزان قند کم تا متوسط

این میوه ها میزان قند کم تا متوسطی دارند:

توت فرنگی، ملون، پاپایا، هندوان، هلو، شلیل، بلوبری، طالبی، نارگیل، سیب، گواو، زرد آلوی تازه، گریپ فروت و ...

میوه هایی با میزان قند متوسط تا زیاد

پرمصرف ترین میوه هایی که جزء میوه های حاوی مقدار قند متوسط تا بالا هستند شامل موارد زیر هستند:

آلو، پرتقال، کیوی، گلابی، آناناس و ...

میوه هایی با میزان قند بالا

در نهایت میوه هایی که به عنوان میوه هایی که بیشترین مقدار قند را دارا می باشند، شامل موارد زیر می باشند: نارنگی، گیلاس، انگور، انار، انبه، انجیر، موز، لیچی، میوه های خشک شده (کشمش، زردآلوی خشک شده، آلو)

میوه هایی با قند زیاد

میوه هایی با میزان قند بالا

گردآوری: وب سایت شبنم

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز ها 0.00 (0 امتیاز)