محل تبلیغ شما اینجاست

تازه ترین مطالب تغذیه سالم

غذا های تقویت حافظه

توصیه های غذایی برای تقویت حافظه

امروزه علم تغذیه به قدری پیشرفت کرده است که توسط تغذیه بسیاری از بیماری های لاعلاج یا صعب العلاج را…
غذا های مفید برای خانم ها

غذاهای مفید برای خانم ها، یکی از ضروری ترین مواردی است که خانم ها باید در وعده های غذایی روزانۀ خود، در نظر بگیرند. به علت تفاوت بیولوژیکی بدن خانم ها و آقایان، خانم ها به یک تغذیۀ سالم و مفید نیاز دارند. غذاهای مفید برای خانم ها، همچنین باید برای همسر یا والدین خانم ها نیز حائز اهمیت باشد.

غذاهای مفید برای خانم ها

همان طور که می دانید بدن خانم در موقعیت های مختلفی، دچار فقر غذایی می شود، که می تواند شامل آهن، لبنیات، اسیدهای چرب امگا3 و بسیاری دیگر از منابع غذایی باشد. باید از طریق غذاهای مفید برای خانم ها، این فقدان را با یک تغذیۀ سالم جبران کرد. به عنوان مثال، غذاهای دریایی یک گزینۀ بسیار مناسب است. به خاطر این که غذاهای دریایی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

منابع مفید غذایی برای خانم

علت تفاوت ساختار بیولوژیکی بدن خانم با آقایان بیشتر منشأ هورمونی، از دست دادن آهن در عادت ماهیانه و غیره دارد. به همین دلیل، خانم ها به برخی بیماری های ناشی از فقر غذاهای مفید برای خانم ها، مانند افسردگی، تجربۀ یائسگی و تغییرات مختلف دیگر، مثلاً دوران حاملگی و زایمان و نیز عوارض پس از آن، مستعد تر می باشند. حالا غذاهای مفید برای خانم ها کدام غذاها می باشند. سعی می کنیم به طور خلاصه، غذاهای مفید برای خانم ها را در چند مورد بسیار مهم بیان کنیم. غذاهای مفید برای خانم ها عبارت هستند از:

۱-غذاهای دریایی

در بین غذاهای مفید برای خانم ها، غذاهای دریایی، مانند انواع ماهی، میگو و ... نه تنها از پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 غنی هستند، کم کالری نیز می باشند.

Seafood

غذاهای دریایی مفید برای خانم های

میل کردن غذاهای دریایی توسط خانم ها، احساس سیری در مدت زمانی طولانی تر، در مقایسه با دیگر غذاها، کرده و همچنین برای تقویت مو و پوست نیز بسیار مفید می باشند. مزایای غذاهای دریایی که از مهم ترین غذاهای مفید برای خانم ها هستند:

• تقویت پوست و مو
• عملکرد نرمال و طبیعی قلب و مغز
• بسیار مفید برای چشم ها و تقویت دید چشم
• رفع حالت های ناخوشایند و افسردگی پس از زایمان و عادت ماهیانه و همچنین دوران یائسگی
• مغذی سازی شیر مادر در دوران بارداری و پس از زایمان

شاید این مطلب برایتان جالب باشد چرا نمک طعام هم مفید است و هم مضر؟

۲-تخم کتان

شاید شنیدن نام تخم کتان شما را غافلگیر کرده باشد ولی این مادۀ گیاهی یکی از مهم ترین غذاهای مفید برای خانم ها می باشد.

Flax Egg Candy

آب نبات های حاوی تخم کتان برای خانم های

مزایای استفاده از تخم کتان:

• جلوگیری از سرطان به ویژه سرطان سینه
• بهبود و سالم نگه داشتن سیستم گوارشی
• رفع یبوست

تخم کتان را چگونه می توان مصرف کرد؟ آن را به شیک یا اسموتی خود اضافه کنید، یا در حین پخت شیرینی و مافین و همچنین در سس ساندویچ و یا سالاد استفاده کنید و از خواص شگفت انگیز آن بهره مند شوید. بعد از مدتی خودتان تأیید خواهید کرد، که تخم کتان یکی از غذاهای مفید برای خانم هاست.

۳-سبزیجات با برگه های سبز تیره

سبزیجات که همیشه مفید است هم برای خانم ها و هم برای آقایان، به خاطر به کاراندازی سیستم گوارشی و نیز وجود انواع ویتامین و املاح معدنی، آن را به یکی از غذاهای مفید برای خانم ها تبدیل کرده است. ولی سبزیجات تیره رنگ کمی با بقیه تفاوت دارد. تفاوت آن در وجود مقادیر زیاد عنصر کلسیم (Ca) در آنهاست که از پوکی استخوان خانم ها به بهترین نحو، جلوگیری می کند. همچنین وجود ویتامین K، فولات، آنتی اکسیدان و فیبر از ابتلا شدن خانم ها به افسردگی ناشی از تغییرات هورمونی جلوگیری می کند.

۴-بادام زمینی

بادام زمینی نیز یکی از غذاهای مفید برای خانم ها می باشد. به خاطر وجود پروتئین گیاهی فراوان، چربی های مفید گیاهی، فیبر و دیگر عناصر مفید دیگر که از بیماری های قلبی و عروقی، که متأسفانه یکی از شایع ترین علل مرگ و میر خانم ها در ایران است، جلوگیری می کند.

۵-مارچوبه

Properties frame

مارچوبه یکی از غذاهای مفید برای خانم ها

شاید انتظارش را نداشتید ولی مارجوبه از غذاهای مفید برای خانم ها است که مصرف آن بهتر است پیوسته باشد. مارچوبه سرشار از فولات یا همان اسید فولیک است که جهت رشد سلول ها و بلوغ جنین نقش بسیار حیاتی دارد. مارچوبه همچنین از کم خونی، که در خانم را شایع است، نیز جلوگیر می کند. مارچوبه همچنین آب اضافی بدن را دفع می کند و از این طریق ضد نفخ بوده و هضم غذا را تسهیل می کند.

گردآوری: وب سایت شبنم

 

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز ها 0.00 (0 امتیاز)