محل تبلیغ شما اینجاست

تازه ترین مطالب تغذیه سالم

غذا های تقویت حافظه

توصیه های غذایی برای تقویت حافظه

امروزه علم تغذیه به قدری پیشرفت کرده است که توسط تغذیه بسیاری از بیماری های لاعلاج یا صعب العلاج را…
نمک طعام

نمک طعام طبیعی یک نوع چاشنی می باشد که برای خوش طعم کردن غذای شما مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که نمک طعام دارای انواع مختلفی می باشد، برای خانم ها، این سوال هنوز بی جواب مانده است که "از چه نوع نمک طعامی استفاده کنم؟". خب البته حق هم دارند، به خاطر این که نمک های مختلف دارای طعم ها و خصوصیات متفاوتی دارند و برای هر نوع غذایی بهتر است از نوعی نمک طعام که طعم غذا را بهتر می کند و مهم تر این که غذا را مغذی تر می کند، استفاده کرد. یکی از دلایل وجود خصوصیات متفاوت برای نمک های گوناگون، معدن و در واقع نوع مادۀ معدنی است که نمک از آن تولید می شود.

از کدام نوع نمک طعام استفاده کنیم و چرا؟

نمک نوعی چاشنی است که در پختن غذاهای مختلف تقریباً همیشه استفاده می شود. اولین نکتۀ مهمی که باید مد نظر قرار داد این است که بیش از حد از نمک در غذا استفاده نکنیم. متأسفانه در کشور ما استفادۀ بیش از حد از نمک طعام رایج است. نکتۀ مهم دیگر که باز هم متأسفانه برای برخی از خانم ها آن قدر که باید اهمیت داشته باشد، ندارد، نوع نمک طعامی است که باید استفاده شود. آگاهی خانم ها و شناخت انواع مختلف نمک طعام می تواند به خانم ها کمک کند که برای هر نوع غذایی، بدانند از چه نوع نمک طعامی استفاده کنند بهتر است. برای این که بدانیم از چه نوع نمکی استفاده کردن مفید تر است و این که اصلاً چرا باید از نوعی نمک طعام خاص برای نوعی غذا استفاده کرد، بهترین راه حل شناخت انواع نمک طعام است.

Types of salt

انواع نمک های موجود در بازار

نمک طبیعی Natural Salt :‌

نمک طبیعی همان کلرید سدیم (NaCl) است که طی یک پروسۀ شیمیایی در مقیاسی صنعتی تولید می شود. عناصر دیگری همچون ید (I) و فلوئور (F) و برخی افزودنی های دیگر (Additives) و نگهدارنده ها (Preservatives) بعداْ به نمک طبیعی اضافه می شوند. نمک طعام طبیعی مفید ترین چاشنی برای حفظ تعادل طعم غذا می باشد.

نمک دریایی خام Raw Sea Salt:

این نمک که رنگی متمایل به خاکستری دارند، در مقایسه با نمک معمولی و طبیعی، طعمی بسیار محسوس تر به غذا می دهند. این نوع نمک از طریق پروسه های طبیعی، مانند تبخیر نمک آب به دست می آید. نمک دریایی خام دارای عناصر کلر (Cl)، سدیم (Na)، ید (I)، و فلوئور (F) و چند افزودنی دیگر تشکیل شده است. به همین خاطر، این نوع نمک در مقایسه با نمک طعام های طبیعی، هم بسیار سالم تر، مغذی تر و البته گران تر می باشند.

Raw sea salt

نمک طعام دریایی خام

نمک معدنی Mineral Salt:‌

این نوع نمک طعم خاص و مطلوبی دارد. به همین خاطر برای پخت غذاهای لذیذ معمولاْ از این نوع نمک استفاده می شود. نمک طعام معدنی از لایه های فوقانی نمک طعام دریا، به ویژه از اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه، توسط تکنیک های سنتی و نیز خاصی استخراج می شود. عده ای بر این باور هستند که مصرف نمک طعام معدنی موجب جذب آب و حفظ آب می شود که کاملاً اشتباه است. در مقایسه با نمک های دیگر، دارای 15% سدیم کمتر و 9.92% کلر کمتر است. در رابطه با طعم و مزه نیز، جایگاه مناسبی ندارد، به خاطر این که بسیار سریع در دهان حل توسط بزاق دهان حل می شود.

نمک هیمالیا Himalayas Salt:

نمک طعام هیمالیا بیشتر در پاکستان و آمریکای لاتین تولید می شود. پست علت صفت هیمالیا برای این نوع نمک چیست؟ نام هیمالیا به سالیان بسیار قبل بر می گردد که عمدتاْ از کوه های هیمالیا استخراج می شد. این نوع نمک طعام سرشار از مواد مغذی و معدنی است. به همین خاطر برای بدن انسان بسیار مفید است. ولی متأسفانه نمک طعام هیمالیا کم یاب است. یکی از دلایل محبوبیت نمک هیمالیا، علاوه بر حاوی مواد معدنی و مغذی فراوان و در نتیجه مفید بودن آن، رنگ خاص صورتی مانند این نوع نمک طعام است، که برای خانم ها بسیار جذاب است.

Himalayan salt

نمک طبیعی هیمالیا

نمک مفید برای سلامتی انسان

با وجود بیان مشخصات انواع نمک و حتی برخی مزایای انواع نمک، که جزء پرمصرف ترین نمک های موجود به حساب می آیند، به طور کلی نمک طعام، مخصوصاً نمک های سنگی و معدنی تا حدودی برای سلامتی انسان مضر نیز هستند. بنابراین، به یاد داشته باشید همیشه به کمترین مقدار مصرف نمک طعام قناعت کنید. برای این که بتوانید از بین نمک های موجود، نمک های سالم تر، مغذی تر و خالص تر را انتخاب کنید، نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

نمک در واقع همان کلرید سدیم است. بنابراین به یاد داشته باشید شما در حال خوردن یک ترکیب شیمیایی هستید، که جدا از مفید بودن برخی از انواع آن، آن هم اگر به مقدار کافی نه بیش از حد مصرف شود، می تواند برای خیلی ها یک چاشنی مضر باشد که بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون، پوکی استخوان و مضرات دیگر جزء لاینفک نمک طعام است. نمک طعام هایی که به شیوۀ مستقیم از طبیعت استخراج می شوند، مانند نمک طعام های سنگی و نمک های معدنی، خیلی بیشتر از انواع دیگر مضر می باشند.

متأسفانه، در این مورد نیز منافع اقتصادی و در پی آن بازاریابی های تحریک آمیز، علاوه بر این که استفاده از برخی نمک طعام هایی که اصلاً مشخص نیست چطوری تهیه شده اند و دارای چه محتویاتی هستند، به وفور در اختیار مردم قرار دارد. خود نمک طبیعی، نمی توان گفت یک مشکل است؛ بلکه میزان مصرف و نوع نمک طعامی که مصرف می شود، عواقب مضری دارد.

فراموش نکنید که همیشه برای چنین مواد خوراکی، انواع نمک و ...، جایگزین های مناسبی وجود دارد. مثلاً برخی از ادویه جات و گیاهان معطر یکی از بهترین جایگزین هایی است که می توان به جای نمک طعامی که شناسنامه ای هم ندارد، استفاده کرد.

گردآوری: وب سایت شبنم

 

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز ها 0.00 (0 امتیاز)