محل تبلیغ شما اینجاست

تازه ترین مطالب پلو و خورشت

خورشت ماهی

دستور پخت خورشت ماهی

خورشت ماهی یک غذای خوش طعم برای علاقه مندان به غذای دریایی است یکی از ویژگی های بسیار مهم این غذا…
خورشت فسنجان

دستور پخت خورشت فسنجان

خورشت فسنجان یکی از خورشت های معروف و چاشنی دار اصیل ایرانی است. خورشت فسنجان را می توانید با مواد مختلف طبخ کنید. در ذیل مواد لازم و طریقه پخت این خورشت فوق العاده را ارائه خواهیم کرد.

مواد لازم برای خورشت فسنجان

مرغ(گوشت، ماهی)

1 عدد

روغن

150 گرم

مغز گردو

750 گرم

پیاز

3 عدد

رب انار

350 گرم

گلپر(دلخواه)

¼ قاشق چایخوری

زعفران

به مقدار لازم

نمک

به مقدار لازم


طرز تهیه خورشت فسنجان:

برای پخت خورشت فسنجان ابتدا پیاز ها را به شکل دلخواه خورد کرده و به دقت تفت دهید تا رنگ طلایی به خود بگیرند. سپس مرغ را اضافه کنید و به دقت آن را سرخ نمایید. زمانی که از پختن مرغ مطمئن شدید زعفران را به همراه نمک به آن اضافه کرده و پس از چند دقیقه صبر کنید و رب انار را اضافه کنید.

نکته قابل توجه در اضافه کردن رب انار این است برخی افراد ترجیح می دهند که خورشت فسنجان را با طعم ترش و واقعی رب انار میل نمایند. در صورتی که شما جزو این دسته نیستید چند قاشق غذاخوری به رب انار اضافه کنید تا خورشت فسنجان شما طعم ملس به خود یگیرد و خوش خوراک تر شود.

حالا زمان اضافه کردن گردو رسیده است می توانید گردو را پودر کرده یا مغز گردو را تفت داده و زمان بیشتری برای پخت آن صرف کنید.

تفت دادن گردو باعث می شود پوست نازک روی مغز ها از بین رفته همچنین بو و طعم فوق العاده ای به خورشت شما ببخشد.

در صورتی که مرغ ها زیاد پخته شده باشند آن را از محلول خارج کنید و اجازه دهید گردو و بقیه مواد حسابی پخته و جا بیافتد نشانه ی پختن مواد روغن انداختن گردو ها است.

اگر می خواهید خورشت فسنجان شما یک دست شود بهتر است گردو ها را پس از تفت دادن پودر کنید.

خورشت فسنجان با گوشت چرخ کرده

برخی افراد ترجیح می دهند به جای مرغ از گوشت چرخ کرده در خورشت فسنجان استفاده کنند. بهتر است گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده تفت داده و به شکل گلوله های توپی در آورده و در محلول رب انار و گردو قرار دهید تا جا بیافتد.

خورشت فسنجان با تکه های ماهی

در برخی مناطق ساحلی ایران خورشت فسنجان را با ماهی طبخ می نمایند. در این صورت باید از میزان زعفران و پیاز بیشتری استفاده نموده تا زهم ماهی را از بین ببرید. پس از سرخ کردن ماهی با زعفران و پیاز رنده شده آن را در محلول قرار دهید از آنجا که زمان پخت ماهی کمتر از مرغ و گوشت است بهتر است پس از آماده شدن محلول گرد و رب انار ماهی ها را اضافه کنید و شعله گاز را کم نمایید. پس از آماده شدن نوش جان نمایید.

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز ها 0.00 (0 امتیاز)